בית דניאלה

Imperial

מרכז יום שיקומי לנוער

הסיפור שלנו

למה בית דניאלה?

דניאלה פרדס הייתה ילדה אוהבת, מלאה בשמחת חיים וכוחות, עד שבגיל 13 וחצי, מחלת האנורקסיה השתלטה עליה. לאחר אשפוז שארך כשלושה חודשים, דניאלה לא הייתה מספיק בריאה כדי לחזור לבית הספר או לחברים שהיא כל כך אהבה. בתוך חוסר האונים, דניאלה מצאה מקום אחד אשר היווה עבורה אי של נחת - הכלבייה של עופר במושב אורה. אומנם יכולתה של דניאלה לאהוב את עצמה הייתה מוגבלת, אך דאגתה לכלבים הייתה אינסופית. כל בוקר ללא יוצא מן הכלל, היא הייתה מעבירה כשלוש שעות בטיפול ובטיפוח הכלבים. בממלכתה המוגנת, היא זיהתה את צרכיהם של הכלבים, לקחה אחריות- ואפילו ייעצה לווטרינר. כעבור מספר חודשים, הגיע הזמן לשלב את דניאלה חזרה אל תוך החברה. אמא של דניאלה, הדסה-חיפשה תוכנית חינוכית טפולית שתוכל לספוג, להגן, ובמקביל להחזיר אותה חזרה אל העולם והחברה. החיפושים הנוקבים הותירו אותה ללא מענה מתאימה. ב11 בדצמבר 2017, בגיל 14, דניאלה שמה קץ לחייה. בית דניאלה הוקם כדי לתת מענה הכולל טיפול באמצעות כלבים, לאותם נערים הסובלים מקשיים רגשיים, המחפשים את השלב השיקומי הראשוני הכל כך קריטי.

מהו בית דניאלה?

בית דניאלה הוא מרכז יום שיקומי חנוכי-טפולי לבני נוער, הגר בבית והדורש מסגרת שאינה קונבנציונלית, כדי להתקדם אל השלב הבא בתהליך ההחלמה האישי. בסביבתו הטבעית והמרגיעה, מרכז זה יעניק למשתתפים בו את ההזדמנות ללימודים אינדיבידואליים, טיפול באמצעות כלבים, לימודים מקצועיים בתחום אילוף הכלבים, ומעל הכל הוא יעניק כלים מהותיים לחזרה בריאה לשגרת החיים. מטרתנו היא לטווח הקצר –להתמקד במעבר מהיר ככל האפשר לקראת החזרה אל החיים הרגילים. שעות הפעוילות הן בין 9:00 עד-15:00, עם אפשרות למועדונית אשר תפתח את שעריה לנערים הלומדים בבית הספר.

למי המרכז נועד?

נוער בין הגילאים 12-18, מכלל האוכלוסיות, הסובל מטראומה ומקשיים רגשיים.מדובר בבני נוער בעלי משפחה המתגוררים אצל הוריהם, אך עם זאת הם זקוקים למסגרת חילופית לתקופת מעבר שיקומית. אמנם קיימות מסגרות רבות לנוער המוגדר כ'נוער בסיכון', כגון הוסטלים, בתי ילד, ופנימיות על כל גווניהן – אך לראות עינינו קיים צורך עז בהקמת מסגרת יום מקצועית המאפשרת לבני הנוער להישאר בביתם ואשר מטרתה להעצים את הנער ואת משפחתו על ידי מתן כלים לשילובו בבית, בהתאם לקשיים הכרוכים במצב. המרכז יקבל גם נערים הנמצאים במעבר פוסט-אשפוזי חזרה אל מסגרת לימודית. בית דניאלה אינו נועד לנוער הנמצא במצבים הבאים: חולי נפש חמורים, הדורשים אשפוז; בעלי צרכים מיוחדים; נוער בסיכון ללא משפחה תומכת; בעלי עבר פלילי המהווים איום או סכנה לסביבה

מימון

שכר לימוד

מלגות יועמדו למשפחות זכאיות

שתופי פעולה

משרדי ממשלה, עיריה, מועצות מקומיות, ארגוני המגזר השלישי

מימון עצמי

מימון ממתן שירותים במרכז, היינו דמי פנסיון לכלבים ודמי אילוף כלבים

תרומות

פרטיות וקרנות

אודותנו

צוות שלנו

הדסה יעקובוביץ פרדס, מייסדת
הדסה בעלת דוקטורט במדעי המחשב ותואר MBA. ניסיונה המקצועי בחברות היי-טק ובניהול תכנית המדע לאבטחת מידע ב-NATO העניק לה יכולות יזמיות, ויכולת הפיכת חזון למציאות בהקמת פרויקטים ובניהולם. מקצועיות זו משתלבת עם נחישותה להקמת מקלט ומרכז שיקומי לנוער בירושלים הזקוק לו כל כך.
שרה מלכה אייזן, מנכלי"ת
הקריירה הרב-צדדית של שרה מלכה משלבת בין חינוך, יחסים ציבוריים, ואקטיביזם. היא מתמחה בחינוך מבוגרים ולימדה במכון שאפל, מעיינות, ומתן. כמומחית לשיווק, שרה מלכה לקחה ארגונים קטנים בה היא האמינה ושמה אותם על המפה. מקידום רווחת ילדים במצוקה ועד לחינוך כלכלי למגזר החרדי, שרה מלכה פועלת לנען שינויים חברתיים בנחישות ובתשוקה.
עופר ביטון, מנהל טיפולי – טיפול באמצעות בעלי חיים
חלוץ בטיפול באמצעות כלבים בישראל, עופר החל את עבודתו בתחום בשנת 2005, עם הקמת בית ספר לטיפול באמצעות כלבים באוניברסיטת בר אילן. כיום הוא יושב כראש חוג לטיפול באמצעות כלבים בקמפוס ברושים בתל אביב. בנוסף להיותו מטפל כלבים מנוסה, עופר מכשיר צוותים טיפוליים במסגרות שונות בארץ ונותן שירותי יעוץ לכלביות ולמוסדות טיפוליים כאחד.

בשנת 2010 הקים עופר את הכלבייה הטיפולית הראשונה בישראל, במעון לנערות בסיכון. הכלבייה הטיפולית משרתת בני נוער בסיכון מהמכון ומחוצה לו, וקבוצות של נערים בעלי צרכים מיוחדים. בין היתר, עופר מעניק שירות למחלקה הפסיכיאטרית לילד ולמתבגר בבית החולים הדסה.
ניסים סמדג'ה, יועץ
ניסים יושב כרגע כמפקח ב חסות הנוער, ולימים ניהל מוסדות לנוער בסיכון. הוא גורם מוביל בפיתוח ויישום הכשרה מקצועית ופיקוח בעלי מקצוע בתחום. בעל הכשרה אקדמית בעבודה סוציאלית ויעוץ ארגוני, ניסים משלב בין שתי הדיסציפלינות בעבודתו הנרחבת עם בני נוער בסיכון לאחר 30 שנות ניסיון בתחום. בין שאר פעילויותיו, פיתוח יוזמות המרתף (תיאטרון חדשני לנוער בסיכון), והכלבייה הטיפולית במכון מסילה (מכון לנערות מתבגרות בסיכון גבוהה). הוציא לאור ספר על תפיסת ההתערבות בחסות הנוער "מסע החסות אל הנוער" הוצאת ענב.
ניסים מרצה בתחום הטיפול ב מכללת סמינר הקיבוצים ומכללת ברושים, מדריך ומלווה צוותים וארגונים בתחומי הטיפול, החינוך והתפתחות הארגונית בתכנית העמיתים של "בית הספר למנהיגות חינוכית- מנדל", ו"בית הספר ראיה לתקשורת מקדמת".

בית דניאלה מכיר בחסות הנדיבה של מיתר, תל אביב

מרתון ירושלים

בזכות קהילה תומכת ויוזמה קהילתית ספונטנית, חברותיה של דניאלה ז"ל אחיותיה, הצטרפו יחד לריצת מרתון בירושלים, ביום שישי 9 במרץ 2018, כדי לתמוך בבית דניאלה. לשמחתנו, 135 רצים נרשמו למרתון!

ערב המרתון בערב פסטה בבית הפרדס, הדסה פרדס שתפה אותנו במוטיבציה העמוקה שלה בהקמת בית דניאלה. צעירים רבים נאבקים בימים אלו בבעיות רגשיות והיא רוצה להעניק להם את מה שהיה חסר לדניאלה . נוסף על כך, עופר ביטון, המטפל באמצעות כלבים של דניאלה, שיתף בניסיונו בעבודה עם דניאלה על אודות יעילותה של התרפיה דרך בעלי החיים. זאת ועוד, שרה מלכה אייזן עדכנה את הקהל על התקדמותנו המעשית בהפיכת הגשמת החזון של בית דניאלה מחזון למציאות.

החדשות המרגשות ביותר:

הרצה המובילה שלנו, בת הדודה בטי דויטש, אם לחמישה ילדים צעירים, הגיעה למקום הראשון בקטגוריית הנשים, בריצה של 42 ק"מ במשך 3 שעות, 9 דקות ו-48 שניות!

זה היה המרתון השלישי של בטי, אך זו הייתה הפעם הראשונה שהשתתפה במרתון ההררי הירושלמי המאתגר במיוחד. בטי אמרה: "הזיכרון של דניאלה והסיכוי להקים את בית דניאלה מקלט לבני נוער שסובלים כפי שהיא סבלה עוררו בי את המוטיבציה לרוץ הכי מהר שאני יכולה!"

בעבר בטי הגיעה למקום השישי בחצי מרתון שאירע בתל-אביב ב- 23 בפברואר 2018. בשנה שעברה היא רצה במרתון תל-אביב בעודה בחודש השביעי להריונה, וקיבלה אפילו את ברכת אביה, רופא הנשים OB-GYN. בית דניאלה כל כך גאה בבטי ואנו מצפים לחלוק עמה עוד הרבה ריצות מרגשות בעתיד!

ברכות לבטי על ניצחונה ותודתנו אליה על תרומתה לבית דניאלה להרחבה לחץ : כאן

Imperial

תרום לנו

צור קשר

info@beitdaniella.org

+972 54 672 0272