Bomb shelter campaign
בית דניאלה
ע"ש דניאלה פרדס
Imperial

מרכז יום שיקומי לנוער


להעצים. לשקם. לשלב.

עברית Englishבית דניאלה בע"מ חברה לתועלת הציבור (חל"צ)
מס' חברה 515920163

הסיפור שלנו

למה בית דניאלה?

דניאלה פרדס הייתה ילדה אוהבת, מלאת חיוניות ושמחת חיים, עד שבגיל שלוש עשרה וחצי חלתה באנורקסיה. לאחר אשפוז שארך כשלושה חודשים, דניאלה לא היתה מסוגלת לחזור לבית הספר או לחברים שהיא כל כך אהבה. באין מסגרת מתאימה אחרת, מצאה דניאלה מפלט במקום אחד אשר היווה עבורה אי של נחת - הכלבייה הטיפולית של עופר במושב אורה. אומנם יכולתה של דניאלה לאהוב את עצמה הייתה מוגבלת, אך דאגתה לכלבים הייתה אינסופית. כשלוש שעות ביום, כל בוקר ללא יוצא מן הכלל, הייתה דניאלה מקדישה לטיפול בכלבים ובטיפוחם. בממלכתה המוגנת, היא זיהתה את צרכיהם של הכלבים, לקחה אחריות - ואפילו תרמה מעצותיה לווטרינר. באותו זמן, אמה של דניאלה, הדסה - חיפשה תוכנית חינוכית טיפולית שתוכל לעטוף ולגונן, ובמקביל לאפשר מחדש את חזרתה לעולם ולחברה. אך כל החיפושים הותירו אותה ללא מענה הולם. ב-11 בדצמבר 2017, בגיל 14, שמה דניאלה קץ לחייה. בעקבות זאת, בית דניאלה הוקם כדי לספק מענה לאותם נערות ונערים שסובלים מקשיים נפשיים המחפשים את שלב השיקום הראשוני והכה קריטי לשילובם מחדש בחברה.

מהו בית דניאלה?

בית דניאלה חותר לספק תכנית טיפולית קצרת טווח לבני ובנות נוער המתמודדים עם קושי נפשי. מסגרת מיוחדת זו מעניקה כישורים ומיומנויות המאפשרים להם מעבר מוצלח בחזרתם אל משפחותיהם, בתי הספר שלהם וקהילתם הרחבה. בית דניאלה, הממוקם בסביבת טבע פסטורלית, שם דגש על טיפול באמצעות בעלי חיים. בית דניאלה שואף לעזור לבני הנוער להעצמת החוזקות שלהם, לפתח חוסן, ללמוד לווסת טוב יותר את רגשותיהם, כמו גם לקחת אחריות ולפתח מיומנויות תפקודיות לחיים ששווה לחיותם. מתוך האמונה שההורים הם המטפלים העיקריים של ילדם, בית דניאלה מספק גם להורים מיומנויות ותמיכה לעזור לעצמם ולילדם להתמודד עם האתגרים שלו/ה.

למי המרכז נועד?

בית דניאלה משרת בני נוער מכלל המגזרים בין הגילאים 13 עד 18 (כיתות ח'-י"ב) המתמודדים עם התמודדויות נפשיות כמו דיכאון, חרדה, טראומה והפרעות אכילה, הזקוקים למבנה שיקומי קצר טווח. המועמדים יכולים להיות לאחר אשפוז, או בבית אך לא מתפקדים. על המועמדים להיות בעלי מוטיבציה להחלמה, מעוניינים לחזור לחיים תפקודיים ובוגרים מספיק כדי לעסוק בתהליך הטיפולי. בנוסף, על הורי המועמדים להיות הורים תומכים המוכנים למלא תפקיד פעיל בהחלמת ילדם.

המקום אינו מיועד לנוער עם: מוגבלות שכלית התפתחותית, מצב פסיכוטי פעיל, בעיית התמכרות פעילה הדורשת טיפול ייעודי, אוטיזם במרכז הצורך בטיפול, מסוכנות גבוהה המסכנת את עצמו או אחרים, אובדנות פעילה, הפרעת אכילה פעילה הזקוקים לאשפוז או השגחה צמודה, במצב רפואי לא יציב.

אודותינו

הצוות שלנו


ד"ר הדסה יעקובוביץ פרדס, מנכ"לית ומייסדת
הדסה בעלת דוקטורט במדעי המחשב ותואר MBA. ניסיונה המקצועי בחברות היי-טק ובניהול תכנית המדע לאבטחת מידע בארגון האו"ם בנאט"ו העניק לה יכולות יזמיות ויכולת הפיכת חזון למציאות בהקמת פרויקטים וניהולם. מקצועיות זו משתלבת עם נחישותה להקמת מקלט ומרכז יום שיקומי לנוער המתמודד עם קשיים נפשיים.
שרה מלכה אייזן, מנהלת פיתוח אסטרטגי ופרויקטים
הקריירה הרבגונית של שרה מלכה יוצרת מיזוג של חינוך, יחסי ציבור ואקטיביזם חברתי. עם התמחות בחינוך למבוגרים, היא לימדה ב"מעיינות" Shappel’s, ובמת"ן – מכון תורני לנשים. כמקצוענית בתחום יחסי ציבור לקחה שרה מלכה ארגונים בלתי ידועים שבהם האמינה והציבה אותם על המפה. החל מקידום רווחתם של ילדים מעוטי יכולת ועד העצמה כלכלית לחרדים, שרה מלכה מביאה חזון, להט, אסטרטגיה ושכנוע יחד עם מחויבות עמוקה למטרה של שינוי חברתי.
חביבה כהן, מנהלת כספים, משאבי אנוש ואופרציות
חביבה בעלת תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית במדעי הרוח והחברה, מאמנת מוסמכת (CCIL) ע"י מכללת כוונה ולשכת המאמנים בישראל, סופרוויז'רית למאמנים, ומנחת קבוצות מטעם אוניברסיטת בר אילן. חביבה משמשת כמנהלת בכירה במגזר השלישי מזה מעל עשור וחצי, שימשה כמנכ"לית וכסמנכ"לית עמותות חברתיות וחינוכיות, מביאה בתפקידה בבית דניאלה מניסיונה הרב לאורך השנים בהקמת פרויקטים ומיזמים, ניהול תוכן ופעילות, ניהול כספים ומשאבי אנוש.
אביבה מילר, פיתוח מסד נתונים וסיסטמטיזציה
אביבה בעלת תואר שני (MSW) מבית ספר וורצוילר לעבודה סוציאלית של Yeshiva University ולימודי תעודה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) ומנחה קלינית לסטודנטים בעבודה סוציאלית. אביבה עבדה במגוון מוסדות טיפוליים לילדים בסיכון, תוך התמקדות בהתערבויות טיפוליות מוכוונות למטרת ויסות רגשי. לאביבה יש קליניקה פרטית בדגש על טיפול באמצעות CBT ו-DBT. לאחר ששימשה כעובדת הסוציאלית הראשית של בית דניאלה במשך שנתיים, כיום אביבה משלבת את הניסיון הטיפולי שלה עם חוש השיטתיות שלה בהתאמה אישית של מסד הנתונים של Salesforce כדי לשרת את צרכי בית דניאלה - התאמה הכוללת אחריות על מערכות מידע, שיתוף ידע וכן פיתוח מערכת המדידה וההערכה של בית דניאלה.
חיים יגן, מנהל תחום טיפול
חיים פסיכולוג קליני, בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בר אילן. בעל הכשרה נרחבת בנושא של טראומה ומוסמך בטיפול בשיטת PE לטיפול בפוסט טראומה וטראומה מורכבת. בעבר עבד עשר שנים כמנהל תחום טיפול וסגן מנהל של "העוגן הקהילתי"- כפר טיפולי המהווה רצף מענים לנוער הסובל מבעיות סוציאליות, רגשיות ונפשיות שונות, וכן שימש כפסיכולוג יחידה במעון "רעות" - פנימייה פוסט אישפוזית לילדים ונוער. בנוסף לעבודה בבית דניאלה, חיים מטפל בקליניקה פרטית, מרצה דרך מכון חרוב, מנחה ומדריך צוותים ניהוליים וטיפוליים במסגרות פוסט אישפוזית ומסגרות לנוער בסיכון.
ד"ר נוגה דוד, פסיכולוגית קלינית
בעלת תואר שלישי מאוניברסיטת בר אילן. ד״ר דוד היא פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה. ד״ר דוד עובדת בבית החולים הדסה ובעלת קליניקה פרטית בירושלים. בבית החולים הדסה, היא מתמחה בבני נוער הסובלים מטראומה, מנחה קבוצות טיפוליות בגישת הטיפול הדיאלקטי- התנהגותי (DBT) ואחראית על תוכנית הDBT עבור בני הנוער והוריהם. עובדת גם כמדריכה קלינית ומלווה סטודנטים מהאוניברסיטה העברית, וגם מכשירה צוותים מקצועיים בהדסה ובארגונים אחרים בתחום בריאות הנפש כמו במרכז מיטל לטיפול בילדים ומתבגרים נפגעי התעללות מינית. וכן, מלמדת קורסי העשרה לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש במכון חרוב. (DBT) ואחראית על תוכנית הDBT עבור בני הנוער והוריהם. עובדת גם כמדריכה קלינית ומלווה סטודנטים מהאוניברסיטה העברית, וגם מכשירה צוותים מקצועיים בהדסה ובארגונים אחרים בתחום בריאות הנפש כמו במרכז מיטל לטיפול בילדים ומתבגרים נפגעי התעללות מינית. וכן, מלמדת קורסי העשרה לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש במכון חרוב.
פרופ' רחל בכנר, יועצת לענייני הפרעות אכילה
ד"ר רחל בכנר, מייסדת ומנהלת של "קולי", המרכז הירושלמי להחלמה מהפרעות אכילה. היא פסיכולוגית קלינית המתמחה במחקר ובטיפול בהפרעות אכילה. היא מרצה בכירה בתכניות לתואר מוסמך בפסיכולוגיה קלינית במרכז האקדמי רופין ובעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. ד"ר בכנר פרסמה למעלה מ-60 מאמרים ופרקי ספרים שעברו ביקורת עמיתים, והיא מופיעה באופן קבוע בכנסים בישראל ובחו"ל. היא חברה ב-Eating Disorders Research Society , חברה בוועד המנהל של האקדמיה (הבינלאומית) להפרעות אכילה (Academy for Eating Disorders - AED) ויו"ר העמותה הישראלית למניעה, טיפול ומחקר בהפרעות אכילה.
נעה שרמה, מנהלת קלינית
נעה עובדת סוציאלית בוגרת תואר ראשון באוניברסיטה העברית ותואר שני באוניברסיטת תל אביב (MSW). עבדה לאורך השנים במסגרות חוץ ביתיות לנוער בסיכון של "חסות הנוער" בתפקידים שונים בהם ניהול צוותי הטיפול והדרכתם. שימשה כמדריכה וראש צוות להתמכרויות במחלקה לנוער וצעירים בעיריית ירושלים. הכישורים הניהוליים והארגוניים המצוינים של נעה תרמו משמעותית להתקדמותו של בית דניאלה.
נעם מויאל מלומד, רכזת הדרכה
נעם פסיכולוגית בהתמחות שיקומית, בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מאוניברסיטת בן גוריון בנגב ותואר שני בנוירו-פסיכולוגיה שיקומית במיקוד ילדים מהמכללה האקדמית תל אביב יפו. בעבר עבדה בתור מדריכה טיפולית במחלקה להפרעות אכילה לנערים בבית החולים סורוקה. במקביל לתפקידה בבית דניאלה, נעם מתמחה במרפאה הנוירו-פסיכיאטרית לילדים בבית החולים הדסה עין כרם.
הודיה כהן, רכזת השכלה
הודיה בוגרת תואר ראשון בחינוך מיוחד וספרות ממכללת אפרתה, בירושלים. להודיה ניסיון רחב בהוראה במגוון תחומי החינוך המיוחד, ביניהם : בית ספר ראשית, בית ספר יסודי בגוש עציון המשלב בין ילדי החינוך המיוחד עם ילדים רגילים וכן מתיכון אומנויות בית הספר בבית החולים הפסיכיאטרי באיתנים, הודיה נפגשה לאתגר בחינוך והשכלה לילדים בעלי פרופיל של משברים נפשיים. בבית דניאלה, הודיה מובילה את הקו של תרפיה בחינוך , תוך ריכוז צוות של מורים.
נתניה מישל, עובדת סוציאלית ורכזת אינטייק
נתניה בעלת תואר ראשון ושני (MSW) בעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית וסיימה את לימודיה בהצטיינות. בנוסף למדה שיטות טיפול המסייעות לה בעבודה היום-יומית, כולל EMDR, DBT וACT. לנתניה ניסיון רחב בעבודה עם בני נוער ומשפחותיהם, ועבדה במסגרות הנותנות מענה לנוער בסיכון ונוער מתמודד כולל המחלקה לשירותים החברתיים בעיריית ירושלים ובית החולים הדסה עין כרם. במקביל לתפקיד שלה בבית דניאלה, נתניה גם מטפלת פרטנית בירושלים.
אילאיל ברבש, עובדת סוציאלית
אילאיל בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית וסיימה את לימודיה בהצטיינות. בנוסף למדה שיטות טיפול המסייעות לה בעבודה היום-יומית, כולל DBT, שיאצו, שיטת גרינברג. אילאיל עבדה עם בני נוער בתחילת דרכה, בתור מדריכה ב"אתנחתא"- קורת גג לנוער בסיכון בירושלים, ועשתה את ההכשרה המעשית ב"בית סוטריה"- בית מאזן לנשים המתמודדות עם משבר נפשי אקוטי..
עופר ביטון, מנהל טיפול באמצעות כלבים
חלוץ בטיפול באמצעות כלבים בישראל, עופר החל את עבודתו בתחום בשנת 2005 עם הקמת בית הספר לטיפול באמצעות כלבים באוניברסיטת בר אילן. כיום הוא עומד בראש החוג לטיפול באמצעות כלבים בקמפוס “ברושים” בתל אביב. בנוסף להיותו מטפל כלבים מנוסה, עופר מכשיר צוותים טיפוליים במסגרות שונות בארץ ונותן שירותי ייעוץ לכלביות ולמוסדות טיפוליים. בשנת 2010 הקים עופר את הכלבייה הטיפולית הראשונה בישראל במעון מסילה. הכלבייה הטיפולית משרתת בני נוער בסיכון מהמכון ומחוצה לו, וקבוצות של נערים בעלי צרכים מיוחדים. בין היתר, עופר מעניק שירות למחלקה הפסיכיאטרית לילד ולמתבגר בבית החולים הדסה.
חן הלמר, מנהלת רכיבה טיפולית
מרפאה בעיסוק בעלת תואר שני ודוקטורנטית באוניברסיטה העברית. חן למדה הנחיית קבוצות ועוסקת במחקר על השפעות הרכיבה הטיפולית על בני נוער. מדריכה בכירה במסלול המתקדם לרכיבה טיפולית מטעם האיגוד המקצועי לטיפול בעזרת סוסים. חן גם עובדת בתחום בריאות הנפש ברכיבה טיפולית וכמרפאה בעיסוק במחלקת נשים בבית חולים איתנים.

מורים

נעם פרימר

יהודית ברק

דבורה לוי

מדריכים

הלל קהלני

שובל קאהן

תהילה לבנון


Most staff photos courtesy of the awesome Ezra Hexter


דירקטוריון

דוד לואיס

יו"ר
סמנכ"ל מכירות ושיווק ננוניקס הדמיה בע"מ מנכ"ל, InZiv

לאה מלמד

תזונאית קופת חולים לאומית

עליזה ענבל

מנהלת תכנית פירס לחדשנות ופיתוח בינלאומי מכון ירושלים למחקרי מדיניות

קרן איצקוביץ

אמא מקצועית

רפאל גוז

ועדת ביקורת
רו"ח דלויט Deloitte , ישראל

ועד היגוי
פרופ' יואב כהן
פרופ' יואב כהן הוא מנהל מחלקת ילדים ונוער במרכז הירושלמי לבריאות הנפש בבית החולים 'איתנים' על שם דונלד כהן. הוא משמש כפרופסור עמית לפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, וכן כיהן כיו"ר המחלקה בעבר. פרופ' כהן קיבל את תואר הדוקטור שלו בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, והתמחה כפסיכיאטר למבוגרים, לילדים ולמתבגרים במרכז הרפואי הדסה. פרופ' כהן מלווה את הקמת בית דניאלה ומדריך את סגל העובדים לאורך הדרך במסגרת השותפות של בית דניאלה עם בית החולים איתנים.
ד"ר ג'ני גולדשטיין
ד"ר גולדשטיין היא פסיכיאטרית ילדים בכירה בבית החולים שערי צדק. היא קיבלה את תואר הדוקטור שלה בניו יורק דאון-סטייט קולג' לרפואה, והיא פסיכיאטרית מוסמכת לטיפול במבוגרים, מתבגרים וילדים. לפני עלייתה ארצה היא שימשה כמנהלת בית החולים לילד ולמתבגר צוקר הילסייד בניו יורק. בנוסף להיותה מטפלת בקליניקה הפרטית, ד"ר גולדשטיין מרצה בארץ ובעולם ומעבירה השתלמויות במסגרת פקולטות בתחום.
ד"ר איילת מלצר
ד"ר איילת מלצר היא רופאה בכירה ביחידה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר במחלקה לפסיכיאטריה במרכז הרפואי הדסה, שם היא מנהלת התכנית לטיפולי יום. ד"ר מלצר קיבלה את תואר הדוקטור שלה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, ומייצגת את בית החולים הדסה בוועדת ההיגוי שלנו.
פרופ' פסח ליכטנברג
פרופ' ליכטנברג הוא ראש מחלקה א' סגורה בבית החולים הפסיכיאטרי כפר שאול ולשעבר ראש המחלקה לפסיכיאטריה באוניברסיטה העברית. לצד 20+ שנות ניסיון בניהול מחלקה פסיכיאטרית, פרופ' ליכטנברג הוא המייסד של סוטריה-ישראל, בית בקהילה המהווה חלופה ביתית חדשנית לאשפוז פסיכיאטרי. פרופ' ליכטנברג מבקש לקדם את התרבות והאופי הפתוח של סוטריה גם בגבולות המחלקה הסגורה.
ג'יי פומרנץ
ג'יי פומרנץ עבד ב- Bankers Trust Company במשך 26 שנים, כחבר בוועדת הניהול של החברה. כאשר נמכרה החברה ל"Deutsche Bank" בשנת 1999, הצטרף פומרנץ לקלי דוהרטי כדי ליצור את ענף ההשקעות של Caymen Partner, אז ג'יי החל את השלב השני בחייו בישראל. כבעל תארים בכלכלה ותיאולוגיה, ג'יי השתלב בהנהלת מספר חברות ישראליות חלקן למטרת רווח וחלקן ללא מטרת רווח, והפך לשותף מייסד של חברת Clarity KCPS, חברת ניהול נכסים גלובלית בישראל. ג'יי ואשתו הוטי פעילים במספר עמותות הנתמכות על ידי הקרן המשפחתית שלהם כולל בית דניאלה.
יוסף גיטלר
יוסף הוא בוגר "ישיבה יוניברסיטי" והפקולטה למשפטים באוניברסיטת פורדהם. לאחר שעלה לארץ בשנת 2000, עבד שלוש שנים כמנהל מכירות ופיתוח בינ"ל עבור חברת תוכנה משפחתית. הוא הקים את לקט ישראל בשנת 2003 לאחר שהבחין כי קיים בזבוז מזון משמעותי בעידן התגברות ממדי העוני. חזונו של יוסף הוביל את הארגון מאופרציה פשוטה של אדם בודד לארגון הצלת המזון הגדול בישראל.
מירי ניקריטין
מירי בעלת תואר שני במדעי הקוגניציה באוניברסיטה העברית, לצד לימודי פסיכותרפיה במכון אדלר וטיפול משפחתי במכון מגיד. חוקרת בתחום הסמכות ההורית החדשה בתחום של נשירת נוער ממסגרות חינוכיות במסגרת אוניברסיטת תל אביב. מירי מדריכה ארצית באגף לחינוך מיוחד במשרד החינוך בתחום שילוב תלמידים מתמודדים, ומאמינה בבניית מסגרות מותאמות לאוכלוסיה מתמודדת עם הפרעות נפשיות, תוך כדי שילוב בקהילה ועם אוריינטציה שיקומית. מירי פסיכותרפיסטית מוסמכת ומטפלת משפחתית העוסקת בליווי והדרכת הורים לילדים ונוער המתמודדים עם הפרעות נפשיות, ובהכשרת מטפלים ואנשי חינוך בפסג"ה ומכללות בתחומים אלו. מנחת DBT ומכשירה בתחום.
עדנה טקסלר
בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני במינהל חינוכי, עדנה החלה את דרכה המקצועית כמרצה ומדריכה דידקטית לחינוך מיוחד במכללת דוד ילין ולאחר מכן שימשה כמנהלת חטיבת ביניים בתיכון אלונים לתלמידים עם לקויות למידה. כמפקחת במשרד החינוך, עדנה פיקחה על 16 תכניות חינוך מיוחד ומסגרות לתלמידים עם קשיים נפשיים במנח"י ובמחוז ירושלים, ביניהם: בית החולים הפסיכיאטרי איתנים, ורטורנו - מוסד לגמילה מסמים לנוער. עדנה הייתה חלק מרכזי בהקמת תכנית הלימודים הייחודית של בבית דניאלה.
מיכל כהן חטב
מיכל עורכת דין במקצועה. היא בעלת תואר שני בלימודי מגדר, אותו סיימה בהצטיינות. בקריירה שלה בעריכת דין התמחתה מיכל בתחום המעמד האישי, ועבדה בפרקליטות. לאחר מכן עבדה 10 שנים כיועצת משפטית במשרד הרווחה. בתפקיד זה ניהלה תיקי אימוץ, הליכים משפטיים בנושא התעללות בילדים, אפוטרופסות על אנשים עם צרכים מיוחדים וילדים בסיכון. בספטמבר 2006 החלה מיכל לעבוד בג'וינט, שם פיתחה תכניות רבות, חלקן אומצו על ידי משרד הרווחה, הפועלות בעשרות קהילות ברחבי הארץ. בנוסף, מיכל למדה גם בבית הספר למנהיגות חינוכית מנדל. מיכל פועלת עם הניסיון הרב שלה בפיתוח תכניות פיילוט בסיוע לבית דניאלה להקים ולבסס את התוכנית החדשנית שלה.
קרולין כהן
קרולין כהן היא עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית ויועצת פוריות. קרולין עבדה בלונדון הן במסגרות ציבוריות (בית חולים, רפואה כללית, שירותים חברתיים) והן בהתנדבות עם יחידים וזוגות. בנוסף לטיפוליה בקליניקה פרטית, מאז 1998 קרולין היא מנכ"לית, עובדת סוציאלית ראשית ופסיכותרפיסטית בעמותת Chana בבריטניה, שתומכת בזוגות וביחידים המתמודדים עם אתגרי פוריות. מתוך ניסיונה הרב בפיתוח וניהול עמותה ללא כוונות רווח בתחום הטיפולי, קרולין מסייעת ביעוץ לבית דניאלה בנושאי שיטות עבודה מומלצות בבניית ארגונים וניהול צוותים.
פרופ' ויקטור פורנרי
פרופ' פורנרי הוא סגן יו"ר פסיכיאטריית ילדים ומתבגרים ומנהל האגף לפסיכיאטריה של ילדים ומתבגרים במרכז הרפואי היהודי בלונג איילנד, כולל בית החולים צוקר הילסייד והמרכז הרפואי לילדים כהן. הוא גם פרופסור לפסיכיאטריה ורפואת ילדים בבית הספר לרפואה של דונלד וברברה צוקר בהופסטרה-נורת'וול.
פרופ' פורנרי הוא חוקר במחקר במימון PCORI, שכותרתו START (Suicide Treatment Alternatives for Teens - חלופות לטיפול בהתאבדות לבני נוער) לקביעת הטיפול המתאים ביותר לנוער אובדני. פרופ' פורנרי הוא עורך שותף של הספר Evidence Based Treatments for Eating Disorders: Children, Adolescent & Adults (Nova Science Press: 2009 & 2014). פרופ' פורנרי מלווה ומייעץ לבית דניאלה מאז הקמתו.
הרב אברהם קנאי
הרב קנאי למד בישיבת ההסדר הר עציון לאורך 9 שנים, בוגר תואר ראשון באוניברסיטה העברית בפסיכולוגיה ובתוכנית הרב תחומית במדעי הרוח, ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית. עבד כפסיכולוג במרפאת עזרת נשים ובבית החולים הרצוג, ולאחר מכן כפסיכולוג ומדריך במרפאות 'בית חם' לבריאות הנפש. משמש כיום כמנהל המקצועי של 6 מרפאות בית חם ומטפל בקליניקה פרטית בירושלים. כמו כן, מרצה במכללת הרצוג לפסיכולוגיה וחינוך. שימש כראש כולל "תורה מציון" בממפיס טנסי, ומכהן כרב קהילת "מצפה רמות" בשכונת רמות ב' בירושלים מזה 13 שנים.

שותפים


אנו ארגון חברתי - שורשי הצומח מתוך הקהילה ולכן השותפים שלנו חשובים לנו מאוד. כיוון שמטרת פעילותינו היא עיסוק בקבוצה פגיעה ורגישה במיוחד אנו מייחסים חשיבות למתן טיפול יעיל, מקצועי ואמין בכל המישורים:
השותפים הרפואיים שלנו מבטיחים שנשמור על רמה גבוהה של אחריות רפואית.
השותפים העסקיים מאפשרים לנו לנהל את העמותה באופן יעיל ומקצועי.
השותפים המקצועיים מאפשרים לנו לעמוד בחזית הידע והמחקר העדכני.
השותפים הממשלתיים משקפים עבורינו בזמן אמת את המציאות בשטח כמו גם את שיטות הטיפול המתקדמות והחדשניות ביותר. באופן זה נוכל להבין טוב יותר מה חסר בשטח.
השותפים מהמיגזר השלישי, המלכרי"ם והעמותות, מעוררים בנו השראה ונוטעים בנו את התקווה שנוכל ללמוד מנסיונם כיצד להאיץ ולקדם שינוי חברתי בישראל.

השותפים הרפואיים


שותפים ממשלתייםשותפים עסקיים
שותפים מקצועיים

קרנות

Simlai Foundation


התוכנית שלנו

הטבע כמרפא

בית דניאלה ממוקם בקצה שמורת טבע הר סנסן. הנערים והנערות יפגשו עם הטבע על בסיס יומיומי במהלך טיול עם הכלבים ופעילויות המרכז.בית ספר

במקום פועל בית ספר מטעם משרד החינוך, שבו לומדים החניכים חשבון, עברית ואנגלית במשך שעתיים ביום. הלימודים מתמקדים בשיפור מיומנויות הלמידה וחיזוק הביטחון העצמי לקראת שילובם בבי"ס בקהילה.מטבח טיפולי

החניכים מכינים לעצמם בכל יום ארוחת צהריים תחת הדרכתו של השף עופר ביטון מנהל בית דניאלה. חניכים שחלקם מתמודדים עם הפרעות אכילה מתמודדים עם פחדים וחרדות שקשורים לאוכל ומתרגלים להרגלי אכילה נורמטיביים בסביבה תומכת.כלבייה טיפולית

דרך עבודה עם כלבים נהנים החניכים מקבלה ללא תנאי, מגע וקשר בלתי אמצעי, המעוררים בהם אימון, אמפתיה ומחויבות, ועוזרים להם לפתח הרגלים יומיומיים בריאים.קבוצות טיפוליות

החניכים משתתפים בקבוצה טיפולית בשיטת ה-DBT ובקבוצה המיועדת להפרעות אכילה. הקבוצות מונחות בהדרכת טובי הפסיכולוגים בארץ ומעניקות לחניכים כלים לזהות בעצמם את הסיטואציות בהן הם יוצאים מאיזון וכלים לחזור לאיזון מחודש באופן עצמאי.טיפול באמצעות סוסים

בית דניאלה נמצא בתוך חוות הרי יהודה, וכל חניך משתתף בטיפול באמצעות סוסים פעמיים בשבוע. הקשר החם הנוצר עם הסוס והיכולת לשלוט ולטפל בחיה גדולה מעניקים לחניך אושר, תחושת ביטחון עצמי ומסוגלות אישית. דרך הטיפול בסוס לומדים הנערים והנערות לטפל בעצמם ולהכיר את יכולותיהם מחדש.שותפות עם המשפחה

מתוך הכרה בחשיבות תפקידה של המשפחה בתהליך השיקום וההחלמה, בית דניאלה מסייע להורים להכיל את ילדיהם ולתמוך בהם. הורים משתתפים בקבוצת הורים פעם בשבוע בהדרכת הפסיכולוגית הבכירה ד"ר נגה דוד ומקבלים ייעוץ פרטני על ידי הצוות.שילוב חזרה במסגרות הרגילות בחיי החניך

צוות בית דניאלה עובד עם כל חניך על בניית תוכנית אישית לחזרה הדרגתית למסגרות הרגילות, לבית הספר, לתנועות נוער, לחברים ולפעילויות פנאי. הצוות מלווה את החניכים ביישום התוכנית ובליבון הקשיים שבדרך. מטרת העל של בית דניאלה היא לנתב את החניכים לשוב לחיים בריאים ומלאים בקרב בני משפחותיהם וקהילתם.על ביטי דויטש

התחלתי לרוץ לפני שלוש שנים כדי לחזור לכושר והנה - אני אלופת ישראל בריצת מרתון.

מעולם לא תיארתי לעצמי שאגיע רחוק כל כך, אבל עתה אני חולמת על המשחקים האולימפיים ומקווה לייצג את ישראל בטוקיו ב-2020.

אם אתם עוקבים אחרי המסע שלי ומעונינים להפגין את תמיכתכם בי, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא דרך תרומה ל"בית דניאלה".

רבים שואלים אותי מה הקשר בין בית דניאלה לריצה. המילה שבה אני משתמשת תמיד היא: "העצמה". הריצה העצימה אותי בכל כך הרבה מובנים ואיפשרה לי לגלות כוחות שמעולם לא האמנתי שקיימים בי.

החזון של בית דניאלה הוא לספק מרחב בטוח ומעצים לצעירים הנאבקים על רווחתם הנפשית ומעניק להם הזדמנות לגלות את הכוחות והכישרונות הטמונים בהם.

כשאני חושבת על בת דודתי דניאלה והסיפור שלה הדבר שמצער אותי יותר מכל הוא שלמרות שהייתה מוכשרת באופן בלתי רגיל - לא ידעה להעריך את יכולותיה והתמקדה רק בחולשותיה. היא רצתה מאוד לחזור ולהשתלב בחיים לאחר אשפוזה אבל לא היה לה מקום ללכת אליו- מקום שיכיל, יגן וישיב אותה חזקה ומועצמת לחייה הקודמים.

בתרומתכם ותמיכתכם הנדיבה בית דניאלה יוכל למלא את המקום הזה ולמנוע סבל מילדים אחרים במצב דומה.

תרומותתרומה בצ’ק - דואר רגיל

ישראל: ארה"ב:
בית דניאלה
מעלה אורנים 13
ירושלים
American Support for Israel
PO Box 3263
Washington, DC
20010
United States
תרומות מארה"ב: יש לרשום את הצ'ק לפקודת "American Support for Israel" ולרשום באזור ה-memo שהתרומה מיועדת לעמותה מס' "515920163".

אנגליה: קנדה:
UK Gives
483 Green Lanes
London, England
N134BS
United Kingdom
Canada Charity Partners
5785 Smart ave.
Cote St Luc, Quebec
H4W2M8
רומות מאנגליה או קנדה: יש לרשום את הצ'ק לפקודת "UK Gives" או "Canada Charity Partners" ולרשום באזור ה-memo שהתרומה מיועדת לעמותה מס' "515920163".

שם מספר
בנק בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ 17
סניף רמות 742
חשבון בית דניאלה בע"מ (חלץ) 80249533
Bank Name Mercantile Discount Bank Ltd
Branch Number 0742
Branch Name Ramot
BIC Code Bardilit
Number IBAN (23 Digits) IL380177420000080249533
Currency of the Account New Israeli Shekel
Beneficiary’s Name Daniella’s Den Ltd (CC)
בית דניאלה בע"מ חברה לתועלת הציבור (חל"צ) מס' חברה 515920163

צור קשר

info@beitdaniella.org

+972 55 551 5788

חוות הרי יהודה, צור הדסה

פרדס מעלה אורנים 13 ירושלים 97276