בית דניאלה

ע"ש דניאלה פרדס
Imperial

מרכז יום שיקומי לנוער

הסיפור שלנו

למה בית דניאלה?

דניאלה פרדס הייתה ילדה אוהבת, מלאת חיוניות ושמחת חיים, עד שבגיל שלוש עשרה וחצי חלתה באנורקסיה. לאחר אשפוז שארך כשלושה חודשים, לא חשה דניאלה מספיק בריאה כדי לחזור לבית הספר או לחברים שהיא כל כך אהבה. באין מסגרת מתאימה אחרת, מצאה דניאלה מפלט במקום אחד אשר היווה עבורה אי של נחת - הכלבייה של עופר במושב אורה. אומנם יכולתה של דניאלה לאהוב את עצמה הייתה מוגבלת, אך דאגתה לכלבים הייתה אינסופית. כשלוש שעות ביום, כל בוקר ללא יוצא מן הכלל, הייתה דניאלה מקדישה לטיפול בכלבים ובטיפוחם. בממלכתה המוגנת, היא זיהתה את צרכיהם של הכלבים, לקחה אחריות - ואפילו תרמה מעצותיה לווטרינר.
באותו זמן, אמה של דניאלה, הדסה - חיפשה תוכנית חינוכית טיפולית שתוכל לעטוף ולגונן, ובמקביל לאפשר מחדש את חזרתה לעולם ולחברה. החיפושים הנוקבים הותירו אותה ללא מענה מתאים. ב-11 בדצמבר 2017, בגיל 14, שמה דניאלה קץ לחייה. בית דניאלה הוקם כדי לתת מענה, לאותם נערות ונערים הסובלים מקשיים נפשיים, והמחפשים את שלב השיקומי הראשוני והכה קריטי לשילובם בחברה.

מהו בית דניאלה?

בית דניאלה הינו מרכז יום שיקומי החותר לספק תכנית טיפולית שיקומית קצרת טווח לבני נוער המתמודדים עם קושי נפשי. מסגרת מיוחדת זו אמורה להעניק כישורים ומיומנויות שיאפשרו להם מעבר מוצלח בחזרתם אל משפחותיהם, בתי הספר שלהם וקהילתם הרחבה. מתוך הכרה בחשיבות תפקידה של המשפחה בתהליך השיקום וההחלמה, בית דניאלה שואף לסייע להורים להכיל את ילדיהם ולתמוך בהם. המרכז, הממוקם בסביבה פסטורלית, שם דגש על טיפול בבעלי חיים כמרכיב מרכזי בטיפול ואמור לחזק את החוסן הנפשי, הויסות הרגשי והאיזון הפנימי של המטופלים באווירה המעודדת לקיחת אחריות אישית.

למי המרכז נועד?

המרכז נועד לבני נוער הגרים בבית, בגילאי 12-18. לא- מגזרי למרות שיש פנימיות והוסטלים רבים המיועדים לבני נוער מאותגרים עם בעיות נפשיות, אנו מבקשים לפתוח מרכז יומי מקצועי שייאפשר לבני הנוער הללו להישאר בבית – תוך העצמת הנער או הנערה ובד בבד נתינת כילים למשפחותיהם לקלוט אותם ולהכילם, עם כל הקשיים הכרוכים בכך. בית דניאלה יתן מענה גם לבני נוער המצויים במעבר מאשפוז בבית חולים לחזרה ללימודים בבית הספר. בית דניאלה אינו מיועד לבני נוער עם צרכים מיוחדים, בני נוער עם מחלת נפש חמורה הזקוקים לאשפוז, למכורים לסמים/אלכוהול או לנוער בסיכון ללא מסגרת משפחתית תומכת, פושעים או כאלה המהווים איום על אחרים.

אודותנו

צוות שלנומשמאל לימין: מורן בן דב פרידמן – עובדת סוציאלית; עופר ביטון – תרפיה באמצעות כלבים ומנהל הפעלה; שרה מלכה אייזן – מנכ"לית בקו; ד"ר רחל בכנר – פסיכולוגית מומחית להפרעות אכילה; נגה דוד – פסיכולוגית מומחית לטראומה/טיפול דיאלקטי התנהגותי (DBT), מאיר אפרתי – פסיכולוג ארגוני; הדסה פרדס – – מנכ"לית בקו
ד"ר הדסה יעקובוביץ פרדס, מייסדת, מנכ"לית בקו
הדסה בעלת דוקטורט במדעי המחשב ותואר MBA. ניסיונה המקצועי בחברות היי-טק ובניהול תכנית המדע לאבטחת מידע ב-NATO העניק לה יכולות יזמיות, ויכולת הפיכת חזון למציאות בהקמת פרויקטים ובניהולם. מקצועיות זו משתלבת עם נחישותה להקמת מקלט ומרכז שיקומי לנוער בירושלים הזקוק לו כל כך.
שרה מלכה אייזן, מנכלי"ת ,בקו
הקריירה הרבגונית של שרה מלכה יוצרת מיזוג של חינוך, יחסי ציבור ואקטיביזם. עם התמחות בחינוך למבוגרים, היא לימדה ב"מעיינות" במסגרת Shappel’s Mayanot, ובמת"ן – מכון תורני לנשים. כמקצוענית בתחום של יחסי ציבור, לקחה שרה מלכה ארגונים בלתי ידועים שבהם האמינה והציבה אותם על המפה. החל מקידום רווחתם של ילדים מעוטי יכולת ועד העצמה כלכלית לחרדים, שרה מלכה מביאה חזון, להט, ושכנוע יחד עם מחויבות עמוקה למטרה של שינוי חברתי.
ד"ר רחל בכנר-מלמן, PhD פסיכולוגית קלינית וחוקרת
ד"ר רחל בכנר, מייסדת ומנהלת של קולי, המרכז הירושלמי להחלמה מהפרעות אכילה, היא פסיכולוגית קלינית המתמחה במחקר ובטיפול בהפרעות אכילה. היא מרצה בכירה בתכניות לתואר מוסמך בפסיכולוגיה קלינית במרכז האקדמי רופין ובעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. ד"ר בכנר פרסמה למעלה מ-60 מאמרים ופרקי ספרים שעברו ביקורת עמיתים, והיא מופיעה באופן קבוע בכנסים בישראל ובחו"ל. היא חברה ב-Eating Disorders Research Society היוקרתי, חברה בוועד המנהל של האקדמיה (הבינלאומית) להפרעות אכילה (Academy for Eating Disorders - AED) ויו"ר העמותה הישראלית למניעה, טיפול ומחקר בהפרעות אכילה.
מאיר אפרתי, מנהל קליני
מאיר הינו בעל תואר MA בפסיכולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת בר-אילן, מומחה בטיפול במבוגרים, ילדים ובני נוער ומוסמך כמדריך בפסיכותרפיה בפסיכולוגיה קלינית. מאיר פיתח מודל הדרכה מערכתית-קלינית המבנה הפעלה מקצועית קלינית כוללת בתוך מסגרות חינוך וטיפול. מאיר מכשיר, מדריך ומייעץ לצוותים מקצועיים בפנימיות טיפוליות ופוסט-אשפוזיות, בבתי ספר פוסט-אשפוזיים ובפנימיות חינוכיות במסגרת המנהל לחינוך התיישבותי של משרד החינוך. כמו כן, מאיר מדריך ומכשיר פסיכולוגים ועו"סים להדרכה מערכתית-קלינית במסגרת מנהל החינוך ההתיישבותי ובמסגרת שירות פסיכולוגי-חינוכי.מאיר גם מטפל בקליניקה פרטית ומדריך פסיכולוגים, עובדים סוציאלים ופסיכותרפיסטים מתחומי האומנות וההבעה.
בבית דניאלה, מאיר מנחה את תהליך החשיבה הקלינית, זיהוי הצרכים, בניית מודל ההפעלה, בניית תוכניות הטיפול הפרטניות ומדריך את הצוות בליווי התהליך הפרטני והקבוצתי.
עופר ביטון, מנהל תפעולי, מנהל טיפול באמצעות כלבים
חלוץ בטיפול באמצעות כלבים בישראל, עופר החל את עבודתו בתחום בשנת 2005, עם הקמת בית ספר לטיפול באמצעות כלבים באוניברסיטת בר אילן. כיום הוא יושב כראש חוג לטיפול באמצעות כלבים בקמפוס ברושים בתל אביב. בנוסף להיותו מטפל כלבים מנוסה, עופר מכשיר צוותים טיפוליים במסגרות שונות בארץ ונותן שירותי יעוץ לכלביות ולמוסדות טיפוליים כאחד.

בשנת 2010 הקים עופר את הכלבייה הטיפולית הראשונה בישראל, במעון לנערות בסיכון. הכלבייה הטיפולית משרתת בני נוער בסיכון מהמכון ומחוצה לו, וקבוצות של נערים בעלי צרכים מיוחדים. בין היתר, עופר מעניק שירות למחלקה הפסיכיאטרית לילד ולמתבגר בבית החולים הדסה.
ד"ר נוגה דוד, פסיכולוגית קלינית
ד"ר דוד היא בעלת תואר שלישי בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר אילן. היא עובדת בבית החולים "הדסה" כפסיכולוגית קלינית מוסמכת ועומדת בראש קליניקה פרטית בירושלים. ב"הדסה" מתמחה נגה בטיפול בילדים ובני נוער הסובלים מטראומה דרך טיפול דיאלקטי התנהגותי (D.B.T) המיועד לילדים ולהוריהם. כמו כן היא מדריכה ומנחה סטודנטים לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית.
בנוסף, מכשירה נוגה צוותים מקצועיים ב"הדסה" ובארגונים נוספים בתחום בריאות הנפש כגון: המרכז לטיפול בילדים "מיטל", מטפלת נפגעי התעללות מינית ומעבירה קורסי העשרה לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש במכון "חרוב".
מורן בן דב פרידמן, עובדת סוציאלית
מורן סיימה לימודי תואר ראשון לעבודה סוציאלית במכללת ספיר. היא עבדה בשדרות כעו"ס ורכזת פיתוח חוסן קהילתי במרכז חוסן בעיר הנותן מענה לאוכלוסייה סביב הטראומה המתמשכת בשל האיום הביטחוני, תפקיד שדרש בניית שיתופי פעולה, הקשבה לצרכים של האוכלוסייה, ויצירה ופיתוח מענים יחד עם הקהילות התואם לצרכים שלהם.

וכעו"ס בתפיסת הטיפול המשפחתי במרכז הורים מתבגרים סביב משברים בגיל ההתבגרות במהלכו התקיימו הדרכות הורים, מפגשים דיאדים, ועבודה מול הרווחה והמסגרות החינוכיות כדי להעצים את הכוחות של הנער ושל ההורים ואת הקשר ביניהם כדי לעזור לנער ולמשפחה לעבור את התקופה המורכבת ולצמוח ממנה.

דירקטוריון

ד"ר הדסה יעקובוביץ

יו"ר ומייסדת בית דניאלה

לאה מלמד

תזונאית קופת חולים לאומית

דוד לואיס

סמנכ"ל מכירות ושיווק ננוניקס הדמיה בע"מ מנכ"ל, InZiv

עליזה ענבל

מנהלת תכנית פירס לחדשנות ופיתוח בינלאומי אוניברסיטת תל אביב

קרן איצקוביץ

אמא מקצועית

רפאל גוז

רו"ח, דלויט Deloitte , ישראל ועדת ביקורת בית דניאלה

איריס שטרק

רו"ח מייסדת, ומנהלת שותפה שטרק את שטרק רואי חשבון

ועד היגוי
בתי החולים בירושלים שקיימות בהם מחלקות למתבגרים מיוצגים בוועדת ההיגוי שלנו:
פרופ' יואב כהן MD, בית חולים איתנים
פרופ' יואב כהן, דוקטור לרפואה, הוא מנהל מחלקת הילדים והנוער במרכז הירושלמי לבריאות הנפש בבית החולים'איתנים' על שם דונאלד כהן. הוא פרופסור עמית לפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, שם שימש כיו"ר המחלקה (2013-2017). פרופ' כהן רכש את הדוקטורט שלו בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה, והתמחה כפסיכיאטר לבוגרים, לילדים ולמתבגרים במרכז הרפואי הדסה. ד"ר כהן מלווה את הקמת בית דניאלה וידריך את סגל העובדים לאורך הדרך במסגרת השותפות של בית דניאלה עם בית החולים איתנים.
ד"ר איילת מלצר, MD, בית חולים "הדסה"
ד"ר איילת מלצר היא רופאה בכירה ביחידה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר במחלקה לפסיכיאטריה במרכז הרפואי הדסה שם היא מנהלת התכנית לטיפולי יום. ד"ר מלצר מייצגת את בית החולים הדסה בוועדת ההיגוי שלנו.
פרופ' אליוט מ. ברי MD, חבר הקולג' המלכותי לרופאים (אנגליה)
רופא בעל פרסי הצטיינות מאוניברסיטת קימברידג' והקולג' המלכותי לרופאים בלונדון. פרופ' ברי הוא מומחה לבעיות פסיכו-חברתיות הקשורות בהפרעות אכילה' וויסות משקל גוף ומחלות כמו אנורקסיה ובולימיה נרבוזה. מחקריו המעבדתיים מתמקדים בהשפעות התזונה הים - תיכונית על התפקוד הקוגניטיבי. פיתח ופרסם את המושג "טיפוס חברתי" Sociotype כדי להבין כיצד בני אדם מתמודדים עם לחצים ומצוקות בחייהם, מחלות כרוניות, ובמיוחד עם חוסר ביטחון תזונתי. ברי פרסם למעלה מ-270 מאמרים ופרקים מתוך ספרים. הוא שירת כמדען אורח ב-MIT, כ-Distinguished Visiting Scholar ב-Christ's College בקמברידג' וכפרופסור אורח באוניברסיטת ייל. ד"ר ברי שימש כיועץ בארגון הבריאות העולמי, בבנק העולמי וייעץ לממשלת סרביה בנושאי בריאות הציבור ותזונה נכונה. ניהל את בית ספר בראון Braun School of Public Health & Community Medicine (בשנים 2003-2006) ושימש כראש המרכז לשיתוף פעולה בבניית יכולות בריאות הציבור של ארגון הבריאות העולמי (2007-2013). ברי שימש כיועץ בארגון המזון והחקלאות של האו"ם ברומא (2013-2014), שם בעקבות הפיתוח והפרסום של "אינדקס התזונה העולמי" על-ידו, הוא פעל לפיתוח אינדיקטורים לביטחון תזונתי ולקיימות. ברי מעורב כעת כעורך ראשי שותף בכתיבת אנציקלופדיה לביטחון תזונתי וקיימות בת שלושה כרכים (בהוצאת Elsevier) וכן כעורך ראשי מיוחד עבור המגזין Nutrition and Environmental Sustainability כחלק מפרויקט Frontiers in Nutrition תחומי אחריות אלה שלו מסתדרים היטב עם חברותו הנוכחית ב- Multistakeholder Committee on Sustainable Food Systems של האו"ם, כחלק מתכנית המסגרת לעשר שנים.
ד"ר ג'ני גולדשטיין MD
ד"ר גולדשטיין רכשה את התואר שלה כרופאה בקולג' לרפואה של אוניברסיטת ניו יורק State University of New York Downstate College of Medicine , והיא פסיכיאטרית מדופלמת לבוגרים ולילדים בארה"ב. לפני עלייתה, שימשה כמנהלת בית החולים לטיפולי יום לילדים ולמתבגרים ב- Zucker Hillside Hospital בניו יורק.

ד"ר גולדשטיין מקיימת פרקטיקה פרטית בנווה דניאל, גוש עציון. היא שימשה כמרצה בבית הספר לרפואה על-שם סאקלר באוניברסיטת תל אביב, ועבור ארגונים כמו צוהר, "קו לנוער", "שלוה", ו Torah in Motion-ובמפגש השנתי של האקדמיה האמריקנית של פסיכיאטרים לילדים ולנוער. ד"ר גולדשטיין גם מפקחת על מטפלים אחרים ומספקת הדרכה והשתלמויות לסגל של בתי ספר. היא חברה בקבוצת אנשי מקצוע הפועלים להגברת החינוך והמודעות אודות התעללות מינית המתחוללת בקהילות מסוימות בישראל, ומייעצת במרכז לטיפולי טראומה בשדרות, שם היא עובדת עם משפחות נפגעות טרור באזור עוטף עזה.
פרופ' פסח ליכטנברג MD
פרופ' פסח ליכטנברג לשעבר ראש החוג לפסיכיאטריה באוניברסיטה העברית, בעל ניסיון של למעלה מעשרים שנים בניהול מחלקה פסיכיאטרית, מנכ"ל מייסד של עמותת סוטריה-ישראל.
עדנה טקסלר MA
בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ותואר שני במינהל חינוכי. מרצה ומדריכה דידקטית במכון לחינוך מיוחד במכללת "דוד ילין". ניהלה במשך 8 שנים את בית הספר "אלונים" - בית ספר כוללני לתלמידים עם לקויות למידה בגילאי חטיבת הביניים ותיכון. מפקחת על מספר בתי ספר כוללניים לחינוך מיוחד במנח"י ובמחוז ירושלים. בין היתר היא מפקחת על בית הספר "נוף הרים" בבית החולים "איתנים", בית ספר "האלה" לנערות מאושפזות לגמילה ב"רטורנו" ובתי ספר נוספים לתלמידים עם הפרעות התנהגות וקשיים נפשיים.
עדנה מפקחת על החינוך המיוחד בתשע רשויות במחוז: מטה יהודה, אבו גוש, הר אדר, מבשרת, גבעת זאב, מעלה אדומים, מעלה אפרים, בקעת הירדן ומגילות. בעיר ירושלים אחראית עדנה על החינוך המיוחד בבתי הספר הממלכתיים. עדנה תהיה המפקחת האחראית על התכנית החינוכית בבית דניאלה.
ניסים סמדג'ה, יועץ
ניסים הינו מפקח בעל ניסיון של שלושים שנה בחסות הנוער*, וניהל מוסדות לנוער בסיכון. הוא משמש גורם מוביל בפיתוח ויישום הכשרה מקצועית ופיקוח בעלי מקצוע בתחום. בעל הכשרה אקדמית בעבודה סוציאלית וייעוץ ארגוני, ניסים משלב בין שתי הדיסציפלינות בעבודתו הנרחבת עם בני נוער בסיכון. בין שאר פעילויותיו: פיתוח יוזמות המרתף - תיאטרון חדשני לנוער בסיכון והכלבייה הטיפולית במכון "מסילה" - מכון לנערות מתבגרות בסיכון גבוה. ניסים הוציא לאור ספר על תפיסת ההתערבות בטיפול בנוער: "מסע החסות אל הנוער" בהוצאת ענב.

ניסים מרצה בתחום הטיפול במכללת סמינר הקיבוצים ובמכללת ברושים, מדריך ומלווה צוותים וארגונים בתחומי הטיפול, החינוך וההתפתחות האירגונית בתכנית העמיתים של "בית הספר למנהיגות חינוכית - מנדל", ובית הספר "ראיה לתקשורת מתקדמת".
אורי פינוס MSW
הנו מטפל פסיכותרפיסט ועובד סוציאלי קליני בכיר, בעל ניסיון של למעלה מ-30 שנה, המתמחה בתחומים של פתולוגיה חמורה במתבגרים ובפיתוח שירותי בריאות הנפש. הוא אחד המייסדים של העמותה הישראלית למניעה טיפול ומחקר בהפרעות אכילה ושימש בעבר כמזכיר וכגיזבר העמותה. אורי היה מעורב בפיתוח של מספר שירותי בריאות נפש למתבגרים בירושלים והיה מנהל היחידה לטיפול יום פסיכיאטרי לבני נוער במרכז רפואי הדסה בשנים 1997 עד 2014.
קרולין כהן, Msc (LSE), CQSW, MBACP (Accred), AMBICA
קרולין כהן היא עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית ויועצת לבעיות פוריות. קרולין עבדה במסגרות רשמיות (בתי חולים, פרקטיקה כללית, שירותים חברתיים) ובמסגרות התנדבותיות פרטניות וזוגיות בלונדון, בריטניה. מאז 1998 קרולין משמשת כמנהלת כבוד, עובדת סוציאלית ראשית וכפסיכותרפיסטית בארגון הצדקה הבריטי Chana, התומך בזוגות המתמודדים עם בעיות פוריות.

קרולין מקיימת פרקטיקה פרטית במסגרתה היא עובדת עם אנשים המתמודדים עם טראומה, טראומה מורכבת, התעללות והזנחה, חרדה, דיכאון, וקשיים במערכות יחסים. קרולין עובדת בגישה תיאורטית הומניסטית אינטגרטיבית עם דגש חזק על מודל הטיפול של Internal Family Systems Therapy.
ריי אדלר, MSW
גב' אדלר סיימה את לימודיה ב- Yeshiva University עם תואר מאסטר בעבודה סוציאלית ועבדה בתחום במשך למעלה מ-35 שנים, בעיקר בתחום של פיתוח קהילתי. היא עבדה בקנדה, בארה"ב ובבריטניה עם מהגרים, קשישים, ומתבגרים והתמקדה בנושאים של בריאות הנפש, שכול ובעיות פוריות. ריי עשתה שימוש בנסיונה הרחב בייעוץ ופיתוח מערכות של ארגונים, פיקוח על אנשי מקצוע ומתנדבים, ועבודה עם קבוצות בין-תחומיות. גב' אדלר מתעניינת במיוחד בפיתוח שירותים חדשניים לטיפול בקהילה.
הרב אברהם קנאי, MA

שותפים


אנו ארגון חברתי - שורשי הצומח מתוך הקהילה ולכן השותפים שלנו חשובים לנו מאוד. כיוון שמטרת פעילותינו היא עיסוק בקבוצה פגיעה ורגישה במיוחד אנו מייחסים חשיבות למתן טיפול יעיל, מקצועי ואמין בכל המישורים:
השותפים הרפואיים שלנו מבטיחים שנשמור על רמה גבוהה של אחריות רפואית.
השותפים העסקיים מאפשרים לנו לנהל את העמותה באופן יעיל ומקצועי.
השותפים המקצועיים מאפשרים לנו לעמוד בחזית הידע והמחקר העדכני.
השותפים הממשלתיים משקפים עבורינו בזמן אמת את המציאות בשטח כמו גם את שיטות הטיפול המתקדמות והחדשניות ביותר. באופן זה נוכל להבין טוב יותר מה חסר בשטח.
השותפים מהמיגזר השלישי, המלכרי"ם והעמותות, מעוררים בנו השראה ונוטעים בנו את התקווה שנוכל ללמוד מנסיונם כיצד להאיץ ולקדם שינוי חברתי בישראל.

השותפים הרפואיים

בית חולים איתנים

בית חולים הדסה

שותפים עסקיים


מיתר משרד עורכי דין, רמת גן


שותפים ממשלתיים


עיריית ירושלים

משרד החינוך ירושלים

משרד החינוך

שותפים מקצועיים

המרכז הישראלי לכלבנות טיפולית

קולי המרכז הירושלמי להחלמה מהפרעות אכילה


עמותות

ג'וינט ישראל אשלים

JInternship

אתלטי הסמטה

מרתון ירושלים 2019

מרתון ירושלים 2018

בזכות קהילה תומכת ויוזמה קהילתית ספונטנית, חברותיה של דניאלה ז"ל אחיותיה, הצטרפו יחד לריצת מרתון בירושלים, ביום שישי 9 במרץ 2018, כדי לתמוך בבית דניאלה. לשמחתנו, 135 רצים נרשמו למרתון!

ערב המרתון בערב פסטה בבית הפרדס, הדסה פרדס שתפה אותנו במוטיבציה העמוקה שלה בהקמת בית דניאלה. צעירים רבים נאבקים בימים אלו בבעיות רגשיות והיא רוצה להעניק להם את מה שהיה חסר לדניאלה . נוסף על כך, עופר ביטון, המטפל באמצעות כלבים של דניאלה, שיתף בניסיונו בעבודה עם דניאלה על אודות יעילותה של התרפיה דרך בעלי החיים. זאת ועוד, שרה מלכה אייזן עדכנה את הקהל על התקדמותנו המעשית בהפיכת הגשמת החזון של בית דניאלה מחזון למציאות.

החדשות המרגשות ביותר:

הרצה המובילה שלנו, בת הדודה בטי דויטש, אם לחמישה ילדים צעירים, הגיעה למקום הראשון בקטגוריית הנשים, בריצה של 42 ק"מ במשך 3 שעות, 9 דקות ו-48 שניות!

זה היה המרתון השלישי של בטי, אך זו הייתה הפעם הראשונה שהשתתפה במרתון ההררי הירושלמי המאתגר במיוחד. בטי אמרה: "הזיכרון של דניאלה והסיכוי להקים את בית דניאלה מקלט לבני נוער שסובלים כפי שהיא סבלה עוררו בי את המוטיבציה לרוץ הכי מהר שאני יכולה!"

בעבר בטי הגיעה למקום השישי בחצי מרתון שאירע בתל-אביב ב- 23 בפברואר 2018. בשנה שעברה היא רצה במרתון תל-אביב בעודה בחודש השביעי להריונה, וקיבלה אפילו את ברכת אביה, רופא הנשים OB-GYN. בית דניאלה כל כך גאה בבטי ואנו מצפים לחלוק עמה עוד הרבה ריצות מרגשות בעתיד!

ברכות לבטי על ניצחונה ותודתנו אליה על תרומתה לבית דניאלה להרחבה לחץ : כאן

Imperial

על ביטי דויטש

התחלתי לרוץ לפני שלוש שנים כדי לחזור לכושר והנה - אני אלופת ישראל בריצת מרתון.

מעולם לא תיארתי לעצמי שאגיע רחוק כל כך, אבל עתה אני חולמת על המשחקים האולימפיים ומקווה לייצג את ישראל בטוקיו ב-2020.

אם אתם עוקבים אחרי המסע שלי ומעונינים להפגין את תמיכתכם בי, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא דרך תרומה ל"בית דניאלה".

רבים שואלים אותי מה הקשר בין בית דניאלה לריצה. המילה שבה אני משתמשת תמיד היא: "העצמה". הריצה העצימה אותי בכל כך הרבה מובנים ואיפשרה לי לגלות כוחות שמעולם לא האמנתי שקיימים בי.

החזון של בית דניאלה הוא לספק מרחב בטוח ומעצים לצעירים הנאבקים על רווחתם הנפשית ומעניק להם הזדמנות לגלות את הכוחות והכישרונות הטמונים בהם.

כשאני חושבת על בת דודתי דניאלה והסיפור שלה הדבר שמצער אותי יותר מכל הוא שלמרות שהייתה מוכשרת באופן בלתי רגיל - לא ידעה להעריך את יכולותיה והתמקדה רק בחולשותיה. היא רצתה מאוד לחזור ולהשתלב בחיים לאחר אשפוזה אבל לא היה לה מקום ללכת אליו- מקום שיכיל, יגן וישיב אותה חזקה ומועצמת לחייה הקודמים.

בתרומתכם ותמיכתכם הנדיבה בית דניאלה יוכל למלא את המקום הזה ולמנוע סבל מילדים אחרים במצב דומה.

תרומות

Checks can be made out to Daniella’s Den and sent to:

Beit Daniella
c/o Jakobovits
13 Maale Oranim
Jerusalem 97276
שם מספר
בנק בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ 17
סניף רמות 742
חשבון בית דניאלה בע"מ (חלץ) 80249533
Bank Name Mercantile Discount Bank Ltd
Branch Number 0742
Branch Name Ramot
BIC Code Bardilit
Number IBAN (23 Digits) IL380177420000080249533
Currency of the Account New Israeli Shekel
Beneficiary’s Name Daniella’s Den Ltd (CC)

צור קשר

info@beitdaniella.org

+972 54 672 0272